اخبار

بیش از 50 درصد اتر‌یوم‌ها در یک سال اخیر جابجا نشده‌اند

بیشتر از۵۰ درصد اتریوم‌های در گردش، بیش از یک سال است که جابه‌جا نشده‌ و تنها ۳۹.۶ درصد از آنها طی ۱۲ماه گذشته میان کاربران و معامله‌گران دست‌به‌دست شده‌اند.

براساس داده‌های کوین تلگراف، بر اساس نمودار هودل ویوز(Hodl Waves) مؤسسه تحلیلی گلاسنود که در واقع نمایه‌ای تفکیکی از سرعت تراکنش‌های درون‌زنجیره‌ای را به‌ترتیب زمانی نشان می‌دهد، تقریباً ۲۸ درصد از اتریوم‌ها، آخرین بار طی ۱۲ تا ۲۴ ماه گذشته جابه‌جا شده‌اند که بخش قابل توجهی را شامل می‌شود.

آن‌طور که داده‌ها نشان می‌دهد، بسیاری از نهنگ‌ها در سال ۲۰۱۹ مدت‌ها قبل از آنکه خبر به‌روزرسانی بزرگ اتریوم ۲.۰ به گوش برسد، اقدام به جمع‌آوری اترها از کف بازار کرده‌اند. گفتنی است اتریوم ۲.۰ بزرگ‌ترین ارتقای موردانتظار بلاکچین اتریوم است که طی ماه‌های آینده، فاز صفر آن راه‌اندازی می‌شود و الگوریتم اجماع اتریوم را از اثبات کار به اثبات سهام تغییر می‌دهد.

اتریوم‌های در گردش
بیش از ۵۰ درصد اتر‌یوم‌ها در یک سال اخیر جابجا نشده‌اند

گفتنی است حدوداً ۲۰ درصد از توکن‌های اتریوم از پیش از اکتبر ۲۰۱۷ (مهرماه ۹۶) ازجای خود تکان نخورده‌اند. تحلیل‌گران منتظرند ببینند که آیا با آغاز راه‌اندازی فاز صفر اتریوم ۲.۰ این توکن‌ها جابه‌جا می‌شوند یا خیر.

شواهد نشان می‌دهد که فاز صفر اتریوم ۲.۰ هنوز از راه نرسیده باعث شده تا سرعت نقل‌وانتقالات درون‌زنجیره‌ای در کوتاه‌مدت افزایش پیدا کند. داده‌ها نشان می‌دهد که سهم اترهای جابه‌جاشده طی ۲۴ ساعت اخیر از کمتر از ۰.۵ درصد در ماه‌های ژانویه (دی ۹۸) و فوریه (بهمن ۹۸) به بیش از یک درصد از اوایل سپتامبر (اواسط شهریور) رسیده است.

خرید تتر

سرعت هفتگی تراکنش‌ها نیز از ۱.۵ درصد در آغاز سال جاری میلادی به ۵ درصد در ماه‌های ژانویه (تیر) و سپتامبر (شهریور) رسیده و از ماه ژوئن (خرداد) به این سو، این شاخص به‌طور ماهانه و فصلی با رشد مواجه شده‌است.

در مقابل اما سرعت درون‌زنجیره‌ای کوتاه‌مدت تراکنش‌های بیتکوین از پیش از وقوع هاوینگ و سقوط پنج‌شنبه سیاه در ماه مارس با کاهش مواجه شده‌است. گفتنی است نقل‌وانتقالات هفتگی بیتکوین از حوالی ۶ درصد در ماه فوریه به حدود ۳.۵ تا ۴ درصد در ماه سپتامبر کاهش یافته‌است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا