آموزش

نسل اول ارزهای پایدار

تتر (USDT)
نسل اول ارزهای پایدار (stable coin) 


نسل اول ارزهای پایدار (stable coin) که تتر (USDT) بود با هدف ارائه یک ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک ‌چین بدون نوسان قیمت ایجاد شد (وایت پیپر تتر بطور رسمی در سال 2014 منتشر شد).

تتر به عنوان یک ارز دیجیتال پایدار، با پشتوانه واحد پولی دلار آمریکا ایجاد شد، اما سایر ارز پایدار از جمله BitUSD و NuBits وابسته به یک الگوریتم بودند. در واقع این ارز پایدار از یک روش بدون نیاز به پشتوانه فیات برای ثابت نگه داشتن قیمت خود استفاده می‌کردند.

ارز پایدار چیست؟

نسل دوم ارزهای پایدار، از جمله USD Coin، TrueUSD و Dai با هدف افزایش شفافیت در مدل کاری نسبت به ارزهای پایدار نسل اول ایجاد شدند.

این افزایش شفافیت شامل انتشار مسائل حسابرسی مربوط به ارزهای دیجیتال باثباتی که توسط یک حساب بانکی پشتیبانی می‌شوند، و یک روال پشتوانه‌ای واضح ‌تر برای ارز پایدار بدون پشتوانه‌ای که پشتوانه آنها دلار و حساب بانکی نیست، مانند Dai، شد.

با توجه به آنچه تاکنون گفته شد، به نظر می‌رسد، JPM Coin به عنوان پیشرو نسل سوم ارزهای پایدار باشد که بخش خاصی از بازار، یعنی موسسات مالی را هدف گرفته است.

ارز پایدار تتر- تترلند

با توجه به اینکه چنین ارزهایی به یک بلاک‌چین خصوصی وابسته هستند، برای اهداف خاصی از جمله بهبود زمان پرداخت و فرآیندهای پرداخت درون موسسات مالی، ایجاد شده‌اند.

بر اساس اطلاعات اخیری که توسط جی‌پی‌مورگان ارائه شده است، JPM Coin ممکن است یک رقیب اساسی برای ریپلی باشد که در حال حاضر با بیش از 100 موسسه برای بلاک‌چین خود که به عنوان یک جایگزین برای سوئیفت به حساب می‌آیند ،همکاری می‌کند.

بری خرید تتر یا هر ارز دیجیتالی دیگر می توانید به تترلند که بزرگترین و تخصصی ترین مرجع برای ارزهای دیجیتال است مراجعه نمایید. در ضمن تترلند، جهت افزایش آگاهی شما همراهان عزیز، اطلاعات و اخبار به روز دنیای رمز ارزها را در اختیار شما قرار می دهد تا با آگاهی کامل اقدام به خرید نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا