آموزش

TXID چیست؟ نحوه دریافت شناسه تراکنش

شاید برای بسیاری از فعالین ارزهای دیجیتال و آن هایی که به تازگی وارد عرصه ارزهای ‌دیجیتال شده‌اند این سوال پیش آمده باشد: چگونه می توان تراکنش های انجام شده را پیگیری کرد؟

TXID چیست و از کجا می‌توانیم آن را پیدا کنیم؟

آیا مانند تراکنش های مالی که در بانک ها انجام می شود و قابل پیگیری است، ارزهای دیجیتال هم این قابلتی را دارند یا خیر. در پاسخ باید بگوییم بله و دریافت شناسه تراکنش ارزهای دیجیتالی بسیار ساده و آسان است.

در خواندن این مقاله با ما همراه باشید تا با نحوه دریافت شناسه تراکنش ارزهای دیجیتالی آشنا شوید و بتوانید به راحتی آن را به دست آورید.

گر بخواهیم به زبان بسیار ساده txid را شرح دهیم می‌توانیم آن را به کد پیگیری که تراکنش‌های بانکی ما پس از انجام عملیات ارز دیجیتالی، به ما می‌دهند تشبیه کنیم. در دنیای ارز های ‌دیجیتال txid یا همان Transaction Hash id کد پیگیری تراکنش شما خواهد بود و از طریق آن می‌توانید وضعیت تراکنش خود و اینکه با موفقیت انجام شده است یا خیر را بررسی کنید. (زمان انجام تراکنش، کیف‌پول مبدا و مقصد و بسیاری موارد دیگر نیز از طریق txid قابل بررسی است).

TXID چیست و از کجا می‌توانیم آن را پیدا کنیم؟

حالا سوالی که ممکن است برای بسیاری از افرادی که به تازگی وارد دنیای خرید ارز دیجیتال شده اند، پیش بیاید این است که txid را از کجا می‌توانیم پیدا کنیم؟

در جواب این سوال باید بگوییم که txid به سادگی از قسمت تاریخچه تراکنشات شما قابل دسترسی خواهد بود. فقط کافی است پس از انجام تراکنش به قسمت تاریخچه تراکنشات کیف ‌پول خود مراجعه کنید تراکنشی که قصد پیدا کردن txid آن را دارید انتخاب کنید. سپس جزییات تراکنش شما به همراه txid به شما نمایش داده خواهد شد و می‌توانید آن را کپی کنید.
لازم به ذکر است که قرار دادن شناسه تراکنش خود در اختیار اشخاص دیگر هیچ مشکل امنیتی را برای شما ایجاد نمی‌کند و فقط برای پیگیری تراکنش قابل استفاده است.

تترلند یک سایت خرید تتر و ارزهای دیجیتال است که برای ایجاد اطمینان شما از انجام تراکنشات به شما TXID می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا